Skarbnica ciekawych artykułów

Wpisy

 • środa, 22 maja 2013
  • Modele kamer przemysłowych

    

   Obecnie rynek przesycony jest dostępnością i różnorodnością kamer przemysłowych, co skutkuje trudnościami w ich wyborze. Kamera przemysłowa jest tzw. okiem systemu monitoringu, to ona przekazuje obraz do odbiornika. Zastosowanie kamer jest różnorakie, jedne mogą pracować na zewnątrz inne wewnątrz pomieszczenia.

    

   Monitoring zewnętrzny obejmuje kamery w specjalnej obudowie, z grzałką i oświetlaczem podczerwieni, ułatwiający widoczność w nocy. Dzięki wykorzystaniu solidnych obudów kamera chroniona jest przed wszelakimi uszkodzeniami. Ich praca jest efektywna w każdą pogodę niezależnie od pory roku. Natomiast kamery wewnętrzne okryte są specjalną kopułą bądź kompaktowe.

    

   Modele kamer występują w kolorowych barwach lub dają czarno-biały obraz. Modele kolorowe używane są na odpowiednio oświetlonych obiektach, natomiast kamery czarno-białe stosowane są w obiektach o niskim poziomie oświetlenia.

    

   Inny podział kamer przemysłowych wyróżnia kamery obrotowe, tubowe czy stacjonarne. Obecnie prawie każdy może pozwolić sobie na instalację kamer. Ich wybór uzależniony jest od kwoty jaką można wydać na ten cel.

    

   Kamera przemysłowa dobierana jest według indywidualnych wymagań klienta oraz warunków oświetleniowych panujących w obiekcie. Przedsiębiorstwo zajmujące się montażem i doborem kamer profesjonalnie pomoże czynem oraz radą, tak by spełnić najśmielsze oczekiwania.

    

   Telewizja przemysłowa obecna jest w hipermarketach, kasynach, placach, ulicach miast, centrach handlowych, w bankach, urzędach, a coraz częściej też w przedsiębiorstwach. Ich ilość z dnia na dzień coraz bardziej wzrasta.

    

   Kamery i monitoring to obecnie przyszłość tego świata. Aktualnie nie można wyobrazić sobie firmy, posesji bez zainstalowanych urządzeń monitorujących, które gwarantują bezpieczeństwo i spokój.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   mighnuttalllu1979
   Czas publikacji:
   środa, 22 maja 2013 19:31
  • Wirus, antywirusy i odzyskiwanie danych

    

   Wszyscy wiemy, że wraz z rozwojem komputerów oraz ich rosnącą dostępnością dla przeciętnego człowieka, pojawiło się na świecie złowrogie zagrożenie w postaci wirusów komputerowych. Dziś trudno już spotkać osoby, które nie próbowałyby zabezpieczyć swoich komputerów poprzez odpowiednie oprogramowanie antywirusowe, istnieją jednak wirusy, z którymi walczyć powinni nie tyle specjaliści z tej dziedziny, ile z zupełnie innej…

    

   odzyskiwanie danychPrzykładowo wirus Gpcode.ak. to złośliwy program, który…szyfruje zawartość naszych twardych dysków. Robi to tak dokładnie, że pomimo wielu wysiłków specjalistów, nikt dotąd nie zdołał napisać programu, który odszyfrowywałby owe dane. W efekcie wiele osób, które udały się po pomoc do specjalistów od walki z wirusami, wróciło z kwitkiem. Tymczasem, jak się okazuje są osoby, które mogą im pomóc, to ludzie których specjalnością jest… odzyskiwanie danych. Okazuje się bowiem, że wirus nie szyfruje danych bezpośrednio, lecz tworzy nowe zaszyfrowane pliki z taką samą zawartością jak oryginały, a stare po prostu usuwa.

   Oczywiście w takim wypadku wielu osobom może wydawać się, że nie mam nic trudnego w odzyskaniu skasowanych plików. Niestety prawda jest taka, że wraz z tworzeniem nowych plików następuje nadpisanie na miejsce, gdzie poprzednio istniały oryginały, zatem wszelka aktywność użytkownika, nawet zresetowanie komputera oznacza w praktyce, ogromne zwiększenie poziomu trudności, jeśli chodzi o odzyskanie danych. Warto o tym pamiętać i od razu odnieść komputer do specjalistów, którzy, jak się okazało, na szczęście istnieją, chociaż ich typowa specjalność daleka jest od walki z wirusami.

    

   O autorze

   Mam 26 lat, uczęszczam do wyższej szkoły dziennikarskiej w Lublinie. Interesuję się wszystkim po trochu :)

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Wirus, antywirusy i odzyskiwanie danych”
   Tagi:
   Autor(ka):
   mighnuttalllu1979
   Czas publikacji:
   środa, 22 maja 2013 19:27
  • Radio internetowe – radiowa rewolucja

    

   Jeszcze kilka lat temu radio było uznawane za technologię powoli umierającą. I faktycznie słuchanie radia w klasycznej formie to domena osób starszych oraz kierowców. Na co dzień wolimy telewizję, kino, internet… no właśnie – internet. Popularyzacja skompresowanych formatów muzycznych (MP3) pociągnęła za sobą dość nieoczekiwane wykorzystanie tej technologii – radia internetowe!

    

    

    

   Zalety internetowych stacji radiowych

    

   Radio internetowe działa analogicznie do klasycznego – można posłuchać muzyki, wiadomości i tekstów prezenterów (lepszych lub gorszych).

    

   W studio internetowego radioTo, czym radio internetowe góruje nad tradycyjnym to przede wszystkim prosty start. Radio w internecie można otworzyć posiadając wyłącznie komputer i dobre łącze internetowe. To oczywiście zaowocowało mnogością stacji o bardzo różnych standardach – od czysto amatorskich stacji, gdzie DJ nadaje głównie dla swoich przyjaciół i znajomych, po profesjonalne radia z prezenterami, newsami, audycjami tematycznymi i dobrą muzyką. Nierzadko stacje w początkowym okresie są właśnie amatorskimi projektami tworzonymi dla przyjemności, by wraz ze wzrostem popularności przekształcić się w poważne stacje

    

   Każdy więc może spróbować się w roli spikera radiowego. A kto może słuchać? Oczywiście tutaj też w zasadzie nie ma ograniczeń – wystarczy posiadać komputer, głośniki i nawet niezbyt szybkie stałe łącze internetowe. Instalujemy program do odtwarzania muzyki (np. WinAMP dla Windows, czy Amarok dla systemów linuksowych), w internecie szukamy stacji radiowych i dodajemy do playlisty. Oczywiście na początku trafisz na wiele stacji, które nie będą odpowiadać Twoim preferencjom (pomocne mogą tu być opisy zamieszczane często na www), natomiast z czasem na pewno znajdziesz kilka ulubionych, których słuchanie będzie prawdziwą przyjemnością.

    

   Słuchać radia internetowego możesz w zasadzie wszędzie, gdzie dostępny jest internet – nie ma tu przecież problemu fal radiowych, zakresów itd. Możesz wyjechać choćby i do Chin, a Twoje ulubione radio będzie zawsze dostępne :)

    

   Co z tradycyjnym radio?

    

   Tradycyjne radio nie umrze tak szybko. Wciąż nie wszędzie da się słuchać radia z sieci, natomiast odbiorniki tradycyjne będą funkcjonować (np. w samochodzie).

    

   Radio skomputeryzowaneNiemniej pewnym znakiem czasu jest fakt, że w niemal wszystkie popularne stacje radiowe nadające dotąd w tradycyjny sposób, mają już swoje internetowe odpowiedniki. Możesz więc słuchać z internetu RMF-u, Antyradia, czy Polskiego Radia. Niemniej z racji małych kosztów utrzymania – konkurencja ze stacjami czysto internetowymi jest tutaj ostra i trudno przewidzieć jak potoczą się losy dużych stacji komercyjnych w sieci… na pewno jednak będą z nami obecne w postaci fal radiowych jeszcze długo.

    

   Słuchaj muzyki z sieci!

    

   Pozostaje mi tylko zaprosić do spróbowania tej nowej formy radiowej. Radia internetowe mają jeszcze tą zaletę, że są darmowe, możesz więc bez obaw słuchać ich na firmowym komputerze, o ile tylko szef pozwala ;) Do usłyszenia!

    

   O autorze

   Piszę, podróżuję, fotografuję...
   Opowiadać więcej nie ma co, bo i tak czyta mało kto.
   A zainteresowani i tak łatwo mnie znajdą :)

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   mighnuttalllu1979
   Czas publikacji:
   środa, 22 maja 2013 16:14
 • piątek, 03 maja 2013
  • Euro 2012 w Warszawie i nie tylko

       Euro 2012 - dlaczego właściwie powinniśmy się z niego cieszyć. Co da nam jego organizacja, czy będą z tego zyski, przecież tyle jest do zainwestowania. Jednak mimo tego jest to szansa jakich mało dla Polski.

   Środa 18 kwietnia 2007 roku był to niesamowicie szczęśliwy dzień dla wszystkich Polaków i Ukraińców. Dlaczego ? Ponieważ tamtego dnia UEFA zdecydowało że w tych krajach właśnie odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Co to jednak znaczy dla nas - zwykłych zjadaczy chleba ? Bardzo dużo, ponieważ jest to rodzaj imprezy który generuje gigantyczne dochody dla państwa-gospodarza. Przyjeżdża np. do naszego pięknego kraju Hiszpan, zważając na odległość jego ojczyzny od naszej raczej nie będzie tutaj tylko jeden dzień, potrzebny jest mu więc nocleg, skoro ma zamiar przeżyć musi coś jeść i pić, skoro przyjechał to zapewne nie żeby oglądać zmagania piłkarzy na telewizorze, tylko na żywo, więc musi zapłacić za bilety na stadiony, a i na nie pewnie będzie musiał jakoś dojechać, jeżeli odległość od jego miejsca zakwaterowania będzie stosunkowo duża, ma więc do wyboru : środki komunikacji miejskiej (autobusy, meto w Warszawie, tramwaje), lub taksówkę. Jako przykładny kibic może także kupić jakiś gadżet charakteryzujący fana boiskowych zmagań. Widzimy więc ile wydatków ma przeciętny człowiek czynnie uczestniczący w Euro 2012. A jest to dopiero początek korzyści płynących z tego tytułu, bo przecież wszystko co zostanie wybudowane na tą okazję będzie zarabiało długo po jej zakończeniu. Nowe hotele, stadiony, odnowione i przedłużone powierzchnie asfaltowe (autostrady, drogi ekspresowe, ulice miast) wszystko to pozytywnie wpłynie na Polską gospodarkę, dajmy na to choćby transport towarów, więcej autostrad=szybsze ich dostarczenie. Ale nie tylko dla pracowników będzie to bardzo dobre, ale także i turystów, których odnowiony stan Polski może zachęcić do odwiedzin. Z historii mistrzostw europy że nigdy żadnemu krajowi one nie zaszkodziły więc warto włożyć środki w przygotowanie do tego oczekiwanego przez wszystkich wydarzenia.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   mighnuttalllu1979
   Czas publikacji:
   piątek, 03 maja 2013 01:35
 • sobota, 27 kwietnia 2013

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa